آرشيو فمنیست

 • 18/ارد/1396 - 07:48
  مسئول بسیج جامعه زنان کشور، اشتغال پایدار زنان و مردان را جزو اولویت‌های دولت آینده دانسته و افزود: البته در این قضیه آنچه باید مورد توجه دولت آینده باشد بحث شایسته سالاری است نه اینکه دولتی به بهانه اجرای عدالت جنسیتی به دنبال برقراری تساوی جنسیتی باشند و در آزمون استخدامی پذیرش زن و مرد مساوی اعلام کنند.
 • 25/اسف/1395 - 08:25
  یک کارشناس حوزه زن و خانواده با بیان اینکه فمنیست در مبانی بنیادی خود با اسلام تفاوت های آشکاری دارد تاکید کرد: اینکه ما بخواهیم نهضت اسلامی دفاع از حقوق زنان را فمنیسم اسلامی تلقی کنیم، به نظر می‌رسد که نوعی خروج از اصطلاح و سطحی نگری باشد.
 • 20/آبا/1395 - 16:14
  عضو شورای انقلاب فرهنگی گفت: بسیاری از قوانین مصوبت دولت قبلی در حوزه زنان در دولت آقای روحانی بر زمین مانده است مرخصی زایمان (۶ماه و در صورت تمایل تا دو سال) یکی از این قوانین بوده که در دولت تدبیر و امید نادیده گرفته شد است.
 • 18/خرد/1395 - 11:12
  «این طبقه که میان ایدئولوژی انقلابی اسلامی و ایدئولوژی مصرفی و خوش‌باشانه غرب گرفتار آمده است، ناتوان از تحقق خواسته‌های خود است، اما در عین حال مدام در حال مقایسه خود با این یا آن گروه است. این طبقه خود را در دنیای ذهنی خود برتر می‌داند، اما نه قدرت رقابت با هم‌تایان خود در غرب را دارد و نه توان مبارزه با حریف خود در داخل را. مشخصه کینه‌توزی این طبقه افراط‌های «خودویران‌گر» است. این طبقه در آرزوی نمایش خود است، اما ناگزیر به دنیای خصوصی‌شده خود که تصاحب پول، سکس، و مصرف هرچه بیشتر مشخصه آن است، پرتاب شده است».
 • 16/خرد/1395 - 13:14
  یک جامعه شناس گفت: بهترین توصیه من به عنوان یک جامعه شناس به آن دسته از خانم‌هایی که خواستار احقاق حقوق به حق خود هستند، این است که در برابر گرفتن یکسری حقوق اجتماعی خود صبور باشند و در این زمینه نه بر اساس تفکر وارداتی بلکه به صورت قانونی و در صورت بر هم نخوردن نظم و عرف جامعه رفتار کنند.
 • 8/خرد/1395 - 13:30
  شادی صدر همکار پیشین فائزه هاشمی در روزنامه زن که سال هاست از همجنس بازان، فیمینیست ها و تجزیه طلبان حمایت می نماید در اقدامی به هتاکی به مقدسات دینی پرداخته است.
 • 8/خرد/1395 - 10:02
  چنان‌چه جریان دفاع از حقوق زنان نسبت خود را با این افراد مشخص نسازد و نشان ندهد که راهش از این افراد به کلی جداست، متهم خواهد شد که مسأله زن برایش اهمیت کمتری دارد و در واقع مسأله زنان در گرو مسایل سیاسی و مخالفت با اعتقادات دینی و سیاسی جامعه ایرانی برایش معنا دارد.
 • 28/ارد/1395 - 12:38
  جمله « فرزند کمتر، زندگی بهتر» یک قصه پر غصه است؛ یک نمایشنامه غم انگیز است که ما آن را تنها به عنوان یک شعار برای پیشرفت و توسعه، برای زندگی بهتر و راحت تر و ... بر سر دیوار کوی و برزن محلات نخوانیدم بلکه در دانشگاه ها نیز آن را به عنوان واحد درسی گذرانده و با چسبانده شدن این جمله بر روی انواع لوازم بهداشتی و خوراکی! آن را به عنوان یک فرهنگ برای «تنظیم خانواده یا کنترل جمعیت» پذیرفتیم.!
 • 25/فرو/1395 - 08:37
  ریشه های بالینی درمان فمینیستی به روان درمانی های انسان گرایانه برمی گردد که توسط بسیاری از طرفداران اولیه جنبش زنان پیش از ملحق شدن به جنبش زنان در اواخر دهه ۶۰ میلادی انجام گرفته است.
 • 11/فرو/1395 - 11:29
  اکنون رسالت ما در شکل گیری هویت زنانه جامعه آشناکردن بانوان با این الگوست تا طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب این الگو ابتدا جهان اسلام و سپس سرنوشت و جایگاه زنان در جهان را تحت تاثیر قرار دهد و پس از معلم اول که زنان مجاهد صدر اسلام هستند، زن مجاهد مسلمان ایرانی، معلّم ثانی خواهد بود.
 • 16/شهر/1394 - 10:23
  برخی از مسئولان امور زنان که 9 ماه مرخصی زایمان را زیاد می دانند و بیشترین توجه خود را بحث اشتغال زنان قرار داده اند در حقیقت تفکراتی فمنیستی دارند و بیشتر در صدد این هستند که به خواسته های سازمان بین الملل و تعهداتی که به این سازمان دارند، عمل کنند.
 • 9/شهر/1394 - 11:29
  رئیس سازمان بسیج جامعه زنان گفت: متأسفانه طی ۲ سال اخیر، تحرکات فمینیست‌ها در کشور بیشتر شده است.