95/8/23
تعداد نظرات:0
11:12
شماره مطلب:13958234225
-A A +A
مینو اصلانی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اینترنتی بسیج زنان کشور:

خانم دباغ نماد زن مسلمان در جبهه مقاومت اسلامی و زن موفق در عرصه خانواده است

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور، پس از ملاقات با خانم دباغ در بیمارستان خاتم الانبیاء ایشان را نماد زن در جبهه مقاومت اسلامی دانست و گفت: وی با تربیت فرزندانی موفق و داشتن خانواده ای مستحکم، نماد یک زن موفق در عرصه خانوادگی و اجتماعی ای نیز است.

مرضیه حدیدچی (دباغ) از جمله زنان مبارز انقلاب اسلامی است که فعالیت ها و حرکت های سیاسی خود را از سال ۱۳۴۶آغاز کرده است و این مبارزات را تا پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد و پس از آن نیز در مصدر بسیاری از امور از جمله فرماندهی سپاه همدان و مسوولیت بسیج خواهران، ۳ دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی و قائم مقامی جمعیت زنان جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

وی روند ورودش به مبارزات علیه رژیم طاغوت، خاطرات تکان دهنده از زندان ساواک،همراهی اش با امام خمینی(ره) در فرانسه و بعد هم ورود به ایران و فرماندهی سپاه همدان را در کتاب « خاطرات مرضیه حدیدچی» به رشته تحریر در آورده است.

این مادر انقلاب اسلامی اکنون بیش از 15 روز است که به علت وخامت حالش در بیمارستان خاتم الانبیاء تهران بستری است. مینو اصلانی، رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور دیروز با حضور در بیمارستان ضمن عیادت از خانم دباغ در روند درمانی ایشان قرار گرفت.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور در گفت وگو با خبرنگار طنین یاس ضمن درخواست دعای خیر و شفای عاجل از تمام بسیجیان و بانوان انقلابی برای خانم دباغ گفت: بانو دباغ یک اسطوره و نماد مقاومت و ایثار زن مسلمان است.

وی با اشاره به اینکه خانم حدیدچی، علاوه بر اینکه یکی از بانوان مبارز انقلاب اسلامی است، دارای خانواده ای بسیار موفق و منسجم است و فرزندانی موفق را تربیت کرده است، گفت: خانم دباغ نماد یک زن موفق در عرصه خانوادگی و اجتماعی ای است.

اصلانی با بیان اینکه، ایشان نماد زن مسلمان در جبهه مقاومت است، اظهار داشت: خانم دباغ مبارزه با رژیم منحوس سلطنتی را به عنوان یک تکلیف الهی در دستور کار خود قرار داد و با اینکه می دانست،یک دستگاه مخوفی به اسم ساواک وجود دارد که مبارزین و انقلابیون را تا سر حد مرگ شکنجه می کند اما هیچ وقت از این موضوع نترسیدند و وارد مبارزه شد.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور ادامه بیان کرد: بانو دباغ مانند سرورمان امام حسین علیه السلام می دانست چه راهی را انتخاب کرده است و علیه یزیدیان زمان به مبارزه برخاست و برای اینکه ظلم و فساد رژیم پهلوی را برملا کند وارد مبارزه شد.

وی در ادامه افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار حاکمیت اسلام خانم دباغ از مبارزه دست بر نداشتند و به لبنان رفتند تا به مردم آن کشور کمک کنند.

اصلانی با بیان اینکه متأسفانه ما کمتر ایشان را معرفی کردیم، گفت: نسل جوان به وجود یک همچین افرادی می بالد و می تواند از ایشان به عنوان یک پشتوانه در مقابله با جنگ نرم امروز دشمن تأسی بجویند.

وی در پایان گفت: دعا کنیم خداوند این عزیز را برای ما حفظ کند و بتوانیم قدر این زن شجاع ایرانی را بدانیم.

انتهای پیام/ غ 

افزودن نظر جدید

Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.