96/11/9
تعداد نظرات:0
11:06
شماره مطلب:13961199090
-A A +A

رحمت دل انگیزی به نام برف/ می توان همیشه، مانند روزهای برفی مهربان ماند

گاهی مثبت دیدن همه اتفاقات اطراف، هم حال خود آدم را خوب می کند و هم حال اطرافیان را، پس بیایید در این روزها که نعمت خدا تا این حد شامل حالمان شده است، با دیدن زیبایی های برف روی زمین نشسته، بیشتر حواسمان به اطرافمان و کمک به نیازمندان باشد.

به گزارش خبرنگار «بسیج زنان کشور»؛ بشری یثربی: تفاوتی میان رحمت الهی نیست، چه باران ببارد، چه برف همه جا را سپید پوش کند، هر دو نعمت و مایه رحمت هستند و زمستان و سرما که ظاهرش سخت و خشن است به تعبیر رهبر معظم انقلاب، باطنی دارد که در واقع مایه‌ حیات بهار است.

با این حال شاعران بیشتر با باران ارتباط خوبی گرفته اند و آن را دستمایه ی شادمانی و ساختن خاطره می دانند و اوج احساسات را با زیر باران قدم زدن نشان می دهند و برف بیشتر به شکل سرمای ناخواسته ای که دلگیر و کسل کننده است، تعبیر می شود.

این دو نعمت الهی هر کدام زیبایی های خاص خود را دارند و اکنون که زمین تهران و 20 نقطه از کشور پهناور ایران به نعمت برف سپید پوش شده است، ذکر برخی از زیبایی های انسانی در پس این نعمت الهی خالی از لطف نیست.

بارش برف، رحمت دل انگیزی است که با وجود مختل کردن چند ساعته کارها و بسته شدن جاده ها که بعضا کاستی های مدیریت شهری را نشان می دهد، تعطیلی مدارس و در برخی مواقع دانشگاه ها، یک استراحت ناخواسته و دلنشین را برای شاگردان و معلم ها رقم می زند که اگر والدین هم بتوانند کارهای خود را زودتر تمام کنند، لحظات شیرینی را برای کل اعضای خانواده ایجاد می کند.

با وجودی که تاکسی کمتر پیدا می‌شود، مترو شلوغ می‌شود، معابر لغزنده می‌شود و درخت‌ها تحمل بار سنگین را ندارند و آوار می‌شوند، کودک درون بسیاری از مردم به وجد می آید و در این مرحله است که برف بازی رقم می خورد و زمانی که تا حدی برف روی زمین جاگیر شد، سنت همیشه ی ساختن آدم برفی، دل های همه ی عابران را یک دست شاد می کند و خاطره بازی در ذهن ها شروع می شود، اینکه اولین بار چطور آدم برفی ساختند و حالا بعد از این همه سال، دل دل می کنند که ساختن آدم برفی را محک بزنند تا ببینند طراحی آدم برفی هایشان چقدر تغییر کرده است.

برف این نعمت سپید خداوند که بر سر همه جاری می شود، همه را یک دست سفید می کند و سرسره بازی بزرگترها در کنار کودکان لبخند را بر لب های همه جاری می کند.

این عروس سفیدبخت وقتی همه جا را به رنگ بخت خودش سپید می کند، می نشیند تا ببیند مردم با این هدیه چه کار می کنند، بسیاری از بانوان را دیده ام که همراه با کودکان خود برای گنجشک ها دانه می پاشند و نگرانند که نکند از سرما یخ بزنند، گربه ها هم در این سرما از گرمای محبت مردم بی نصیب نمی مانند و حتما غذا دارند.

روزهای برفی آنقدر هوا روشن است که دیگر احتیاج نیست هیچ چراغی روشن باشد، عابران و راننده ها هم آنقدر با سرعت کم حرکت می کنند که اگر حواست باشد می توانی به اطراف خوب نگاه کنی، ببینی خانه ای که چند وقت قبل برای ساختنش گود برداری کرده بودند، الان برای خودش برجی شده است و آن درخت کوچکی که مقابلش بود چه قدی کشیده است.

در این روزها، کارگران و ساختمان های نیمه کاره قدری استراحت می کنند و تو می توانی آخرین نفس کشیدن های بدون برج را با شکوه برف زیبا جشن بگیری. برف این نعمت بی حد خداوند وقتی که می بارد شوق کودکان را می توانی خوب حس کنی، دست ها از سرما یخ زده اما دل ها گرم گرم است، شاید بهترین و نزدیک ترین لحظات خانواده هاست، همه در کنار هم و به دور از فضای مجازی شکوه برف را نظاره می کنند.

کمتر کسی است که وقتی برف ببارد به یاد غصه هایش در خانه بنشیند و چشمی به این دانه های سفید نداشته باشد، برف همه ی غصه ها را می برد و شاعر خوش ذوقی چه زیبا توصیف کرده است:

حالمان بد شده بود از تِمِ تعطیلی ها                   زلزله، دود، نفس، مرگ، عزا ، خاک، هوا

تو ببار ای سبب کِیف دبستانی ها                          تا که تعطیل شود دکّه ی اخبار عزا

گاهی مثبت دیدن همه اتفاقات اطراف، هم حال خود آدم را خوب می کند و هم حال اطرافیان را، پس بیایید در این روزها که نعمت خدا تا این حد شامل حالمان شده است، برای همه بی خانه ها دعا کنیم که سقف بالای سرشان باشد و ما هم بیشتر حواسمان به اطرافمان باشد.

انتهای پیام/ز

افزودن نظر جدید

Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.