96/7/18
تعداد نظرات:0
13:09
شماره مطلب:13967188545
-A A +A
عطایی تصریح کرد:

لزوم همکاری بیشتر آموزش و پرورش با برنامه‌های دینی و فرهنگی شهرداری

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران معتقد است فعالیت‌های فرهنگی و دینی که در این نهاد صورت می‌گیرد اگر در بستر آموزش و پرورش رخ دهد تأثیر دوچندان داشته و در نسل آینده نمود بیشتری می‌یابد.

به گزارش «بسیج زنان کشور»؛ الهه عطایی، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنا، در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای برای جذب جوانان قشرهای خاکستری به فعالیت‌های خود در پیش گرفته‌اید تا دچار تکرار آموز‌ش‌های دینی و فرهنگی برای قشر خاصی از افراد جامعه که خود التزام قلبی و عملی دارند نشوید، اظهار کرد: شهرداری تهران برنامه‌های شهروندی را در میان طبقات و قشرهای مختلف شهر اجرایی و در این بین اولویت‌بندی را لحاظ می‌کند.

وی با بیان اینکه نیمی از جمعیت تهران را بانوان از گروه‌های مختلف شکل می‌دهند، گفت: بانوان مبلغ، زنان خانه دار، دختران جوان و .. از جمله این گروه‌ها هستند که سعی می‌کنیم به فراخور حال و نیاز آنان به اجرای برنامه بپردازیم؛ حتی در میان دختران جوان آنان را به گروه‌های دبستانی، دبیرستانی و دانشجو تقسیم کردیم تا بتوانیم برنامه‌های کاربردی‌تری را ارائه کنیم.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با تأکید بر اینکه شهرداری یک سازمان عمومی است و شرایط ظاهری افراد نمی‌تواند سبب عدم بهره‌مندی آنان از خدمات این نهاد شود، تصریح کرد: در برخی موارد ورود ما به آموزه‌های دینی و آموزش آنان به بانوان به ویژه دختران جوان به صورت مستقیم نیست بلکه در لوای سایر برنامه‌ها به صورت غیرمستقیم درصدد تعمیق فرهنگ دینی در بانوان جوان برمی‌آییم.

وی ادامه داد: به طور مثال با اجرای برنامه تسنیم به صورت غیرمستقیم تعمیق فرهنگ حجاب را در جامعه دنبال می‌کنیم، اما در ظاهر و عنوان به این مسئله نمی‌پردازیم تا سبب گرایش قشر خاصی به این موضوع نشویم و بتوانیم از ظرفیت همه گروه‌ها بهره‌مند شویم و پیام خود را به گوش همه اقشار جامعه برسانیم.

عطایی معضل موجود را کمبود امکانات و شرایط مطلوب دانست و گفت: ما طرح و برنامه جذاب برای تمام قشرها داریم اما از توان کافی برای اجرا به لحاظ کمبود اعتبار و امکانات برخوردار نیستیم. ظرفیت‌های یک اداره کل برای اجرایی کردن برنامه‌های متنوع‌تر کافی نیست.

وی بر ضرورت همگرایی سایر دستگاه‌ها تأکید و تصریح کرد: از تمام سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها توقع داریم تا سهم خود را در جذب مخاطب به خوبی انجام دهند و به ما نیز در این زمینه یاری رسانند.

عطایی یکی از نهادهایی که می‌تواند بیشترین همکاری را برای اثرگذار کردن فعالیت‌های اداره‌کل امور بانوان شهرداری تهران داشته باشد را وزارت آموزش و پرورش خواند و عنوان کرد: همکاری خوبی در این زمینه وجود دارد اما نیازمند ایجاد همگرایی قوی‌تری در این زمینه هستیم. فعالیت‌هایی که در اداره کل امور بانوان شهرداری تهران صورت می‌گیرد اگر در بستر آموزش و پرورش رخ دهد تأثیر دوچندان داشته و در نسل آینده نمود بیشتری می‌یابد.

انتهای پیام/ز

افزودن نظر جدید

Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.