94/11/27
تعداد نظرات:0
11:37
شماره مطلب:139411271549
-A A +A
معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور خبرداد:

معلم شهید "رقیه رضایی لایی" به عنوان شهید شاخص سال 95 انتخاب شد+ تصویر

معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور از انتخاب معلم شهید رقیه رضایی از شهدای مکه خونین سال 1366 استان قرزوین به عنوان شهید شاخص سال 95 خبرداد.

معصومه حکیمیان، معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور  در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اینترنتی سازمان بسیج جامعه زنان کشور، از انتخاب معلم شهید رقیه رضایی لایی از استان قزوین به عنوان هفتمین شهید شاخص این سازمان خبر داد و گفت: شهید رقیه رضایی هفتمین شهید شاخصی است که به همت سازمان بسیج جامعه زنان کشور به جامعه مخصوصا جامعه بانوان معرفی می شود.

حکیمیان در خصوص زندگی این شهید توضیح داد: " رقیه رضایی لایی" در فروردین سال 1344 در  قزوین به دنیا آمد، سال آخر دبیرستان تحت تأثیر انقلاب اسلامی دچار تحول فکری شد و به عضویت فعال حزب جمهوری اسلامی در آمد. رقیه رضایی بعد از اخذ مدرک دیپلم، با اینکه در رشته پزشکی قبول شده بود، برای ادامه تحصیل وارد حوزه علمیه شد و دو سال به تحصیل در علوم دینی پرداخت و در کسوت یک معلم تربیتی و پرورشی به کردستان و سیستان بلوچستان رفت.  سال 66 ازدواج کرد و مسئوليت امور تربيتي يكي از دبيرستان هاي شهر قزوين را بر عهده گرفت.

وی در خصوص چگونگی به شهادت رسیدن شهید " رقیه رضایی لایی" اظهار داشت: شهید رضایی از شهدای مکه هستند که در ذی الحجه سال 1366 هنگامی که در راهپیمایی برائت از مشرکین شرکت کرده بودند مورد هجوم عمال رژیم آل سعود قرار گرفته و شهید شدند.

معاون فرهنگی سازمان بسیج جامعه زنان کشور از معلم شهید " رقیه رضایی لایی" به عنوان جوان ترین شهید مکه در سال 1366 نام برد و گفت: از این شهید بزرگوار وصیت نامه و دست نوشته های زیبایی به یادگار مانده است که گفت وگوی عاشاقانه ای با معبود محسوب می شود.

معلم شهید رقیه رضایی لایی در بخشی از وصیت نامه خود نوشته است: « "خداوندا! در آن لحظه كه چشم دل ما به غير تو خواهد بنگرد و از جهت محبت تو انحراف گيرد، كورش كن تا جز تو كسي را نبيند و جز حلال تو به چشم اندازي ديگر نگاه تماشا نيفكند. ما آن دست و پا را نخواهيم كه به معصيت تو بجنبد و آن جان و دل را نپسنديم كه جز به عشق جانان زنده باشد و سعادتي عنايت فرما كه چشمان ما جز در جستجوي رضاي تو روشن نباشد و جز لقا و رضاي تو ديگري را نبيند".‎»

انتهای پیام / غ

افزودن نظر جدید

Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.